Izolační skla | výroba izolačních sklel

http://www.stoproseni.cz/
Mirror heat Problemy oken Bezrámové zasklení Meziskelní žaluzie SKLO S Ug=0,3W/m2K Chytré sklo
Jste zde: Úvod > Fórum > Detail diskuze

Detail diskuze

Pro vložení Vašeho dotazu - založte prosím nové téma zde
Rosení oken
Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Bydlím v bytě s plastovými okny se kterými mám v zimních měsících problémy. Nadměrně se rosí při nižších venkovních teplotách po celém skle. Zkondenzovaná voda stéká na parapet. Nejhorší je to v ložnici přes noc, kde teplota v místnosti je kolem 19°C a vlhkost je kolem 65%. Na oknech máme nainstalované žaluzie. Mohli by jste mně poradit, co by se s tím dalo provést? Pomohla by výměna za kvalitnější dvojsklo? Děkuji Miloslav.
Vložil: Miloslav v 16:21 dne 02.11.2007

Reakce

Rosení a žaluzie?
Mají na to vliv i žaluzie? Četl jsem, že integrované žaluzie můžou ovlivnit rosení, tak že se sníží. Je to pravda?
vložil: Jirka Petřinský | 20:18 dne 25.11.2012
Rosení oken, kdy jde o vadu oken
Hranici mezi rosením způsobeným kombinací teploty a vlhkosti a vadnými, nepovolenými okny na nad trhu, udává tzv. teplotní faktor. Ukazuje, jak velký tepelný most na okně vzniká. Teplotní faktor má činit cca 0,69 a je závazný. Okna s nižším teplotním faktorem nejsou na trhu povolena. Zde je kalkulačka, na které si jej můžete spočítat http://www.tepelnymost.cz/index.php?page=calc . A ještě jedna kalkulačka http://www.stavebnictvi3000.cz/vypocty/roseni-okna/ Naše okna U=1,2 se skly U=1,1 dokonce i namrzají. Teplotní faktor činí 0,3-0,4. Tedy nepovolená a hodně špatná okna. Teplotu ve spodní části skla ovlivňuje hloubka zasklení, způsob uchycení skla v rámu, použitý distanční rámeček, množství tmelu aj. Nízké teploty mohou být způsobené tím, že kolem skel jednoduše profukuje a v závislosti na síle, směru větru a mrazu se teplotní faktor mění. Zahrnuje v sobě i netěsnosti. Zelená úsporám také zahrnuje taková namrzající okna. Na základě dostupných informací nemůže kupující předem zjistit, zda se jedná o nekvalitní okna. Také reklamace je obtížná, protože protokoly o zkouškách a dokumentace toho, co skutečně prošlo zkouškami se tají a není na tyto informace právo. Máme tu systém, kdy je vynechán dohled nad okny, co jdou na trh a zdaleka nemusí být shodná s tím, co prošlo zkouškami a na trh mělo jít. Dokud nebude právo spotřebitele na informace, do té doby nás firmy budou šidit. Dokonce ani Zelená úsporám si nedala do podmínek právo kontroly výrobce.
vložil: Helena | 12:23 dne 30.01.2012
IZOLACE ARTEX
Dobrý den, po dlouhém hledání a hodnocení jsem dospel k názoru, že nejlepší volba pro zadání rešení realizace foukané izolace pro náš dum bude firma Izolace Artex z Polné u Jihlavy. Po vykonání zakázky, která probehla od zacátku bez problému jsme byli spokojeni jak z prací tak i nízkou cenou. Jejich adresa je www.izolace-artex.cz a nebo Foukané izolace Artex ale to asi kvuli vyhledávacum. Kdyžtak se na to kouknete a klidne zvažte.
vložil: Petr | 08:11 dne 24.02.2011
Doporučení
Dobrý den, pokud budete mít v plánu zařizování podobných žaluzií, ráda bych vám doporučila jednu firmičku, u které jsem si nechávala žaluzie dělat. - http://www.rolrols.cz/ Nemohu jinak než doporučit a věřím, že vás potěší stejně, jako mně.
vložil: Lenicka1313 | 13:47 dne 19.09.2010
Izolace
Dobrý den, také jsem rešil jak realizovat izolaci svého domu, nakonec jsem nasel firmu Izolace Artex z Polné, která vyrešila vše za mne opravdu od A do Z nasel jsem je Izolace - ARTEX, ale domácí web mají www.izolace-artex.cz asi kvùli vyhledávacum.
vložil: Petr | 16:23 dne 25.03.2010
chyba při užívání nebo špatné izolační sklo
Ke kondenzaci v celé ploše skla za podmínek, které uvádíte, může docházet z několika důvodů: 1) Izolační skla nejsou tak kvalitní jak jste očekával (nemají požadovaný součinitel prostupu tepla U = 1,1); 2) při zatažení vnitřních žaluzií nedochází k prodění vzduchu kolem zasklení, což má za následek, že klesne povrchová teplota na povrchu vnitřního skla na hodnotu rosného bodu. (typický případ) Doporučuji nejdříve vyzkoušet jednou nezatáhnout žaluzie a sledovat jestli se okna orosí. Pak pošlete fotografii a podle způsobu kondenzace Vám určím příčinu. S pozdravem. Miroslav Sázovský SGLASS - Stavební sklo v praxi
vložil: Miroslav Sázovský | 08:32 dne 27.10.2009
výměna skel
Dobrý den, před dvěma dny mě fa APIS vyměnila okna od firmy Izolační skla v celém RD s U 2,8 za okna s U 1,0. Úplně skončilo rosení oken i v koupelně a tělocvičně. Dokonce jsem zkoušel i zatáhnout bambusové žaluzie a i přezto se kondenzát neobjevil.
vložil: Pavel Rak | 21:08 dne 12.12.2007
Re: Rosení oken
Dobrý den, ve Vašem případě se dá doporučit jedině výměna za kvalitnější izolační sklo. Doporučil bych Vám izolační dvojsklo s meziskelní fólií INTERM TF SPORO STANDART U = 0.6 W/m2K v šířce 24mm (tedy bezproblémová náhrada za stará nevyhovující skla). Jak jsem již reagoval na jiný dotaz v diskuzi, díky vyšším povrchovým teplotám dojde k potlačení kondenzace, ke zvýšení tepelné pohody v místnosti a samozřejmě ke snížení tepelných ztrát okenních otvorů.
vložil: Jiří Dvořáček, Izolační skla, a.s. | 14:10 dne 22.11.2007

strana: 1 (celkem: 8)

Vlož reakci do diskuze

Vložil:

E-mail:

Název:

Text reakce:

 

nahoru

Copyright 2020 © Izolační skla a.s.