Izolační skla | výroba izolačních sklel

http://www.stoproseni.cz/
Mirror heat Problemy oken Bezrámové zasklení Meziskelní žaluzie SKLO S Ug=0,3W/m2K Chytré sklo
Jste zde: Úvod > Fórum > Detail diskuze

Detail diskuze

Pro vložení Vašeho dotazu - založte prosím nové téma zde
kondenzát na dvojskle CLIMAPLUS SG 1.1
Na různých stránkách ( zejména výrobců ), je uváděmo, že shora označených oknech nevytváří v zimních podmínkách kondenzát. V panelákovém bytě, ve kterém předchozí majitel echal instalovat tato okna se ale kondenzát vytváří nejen na vnitřní straně oken, ale i v rámech ( plyntrámech :-) ), následkem toho při teplotách nad minus 10 st. C přimrzají těsnění a okna jdou jen stěží, s nebezpečím poškození těsnění, otvírat. Vše při telotních podnínkách 21 - 23 st. C vnitřní, vlhkost 38 - 46 %, měřeno na domácí meteostanici. Na reklamaci firma provádějící instalaci odpověděla, že stav je způsoben vysokou vlhkostí a nedostatečným vytápěním, při nedostatečném větrání ( zima, teploty nad minus 10 st. C - naco tedy okna?) Můžete se k tomu někdo vyjádřit? Vlach
Vložil: Vlach v 09:08 dne 29.04.2010

Reakce

aaa
contracts for difference and cfd trading: CFD Guide The CFD Broker Online Trading Benefits
vložil: aaa | 20:20 dne 27.02.2020
Z tohoto důvodu moudří lidé vnější rám okna zateplují. Tím se částečně zvýší jeho teplota a sníží jeho namrzání. Také je podle mého názoru nesmysl kupovat okna s mikroventilačním otvorem. Platíme těsnicí okna a v rámu uděláme díru? Pokud není povětrno, stejně je mikroventilace minimální, pouze se rám prochlazuje a kondenzuje v něm voda. Je lepší na pravidelné větrání pamatovat.
vložil: Josef | 14:06 dne 05.10.2010
Isoterma rosného bodu
Dobrý den pane Vlach, problematika kondenzace vody a následného přimrzání na těsnění je typická u každého okna. Okno je stále nejslabším článkem obvodového pláště budov. Přes spáry okna nám má do interiéru vnikat vzduch (infiltrace). Což v praxi znamená, že tudy i odchází pára v zimním období ven. Pokud je venku kolem -10 st. dochází k namrzání.Co se s tím dá dělat? Snad jen čekat na vývoj. S novými technologiemi přicházejí i nové problémy v podobě přírodních jevů. Každopádně si myslím, že by Vám prošla reklamace zničeného těsnění. Pokud byste s tím potřeboval pomoc, tak se na mě klidně obraťte.

www.sazovsky.cz

vložil: Ing. Miroslav Sázovský | 22:51 dne 06.05.2010
kondenzát na dvojskle CLIMAPLUS SG 1.1
Dobrý den, uvedený produkt představuje běžné izolační dvojsklo vytvářejí jednu izolační komoru s hodnotou Ug=1,1Wm2K uprostřed výplně. Směrem k okraji skla se izolační schopnosti zhoršují. Nicméně řada výrobců okne má s tímto sklem i certifikát na povrchové teploty. Výsledné vlastnosti ovlivňuje hlavně hloubka zapuštění hrany skla do rámu (tedy čím větší zasklené sklo, tím lepší - ideální je hloubka zapuštění cca 10 až 15mm viditelné hrany dist. rámečku pod hranu zasklívací lišty, poloha pokoveného skla a hloubka a kvalita použitého rámu). Výsledek samozřejmě může ovlivnit i nevhodná montáž okna, kdy rám je ochazován, není zateplená připojovací spára nebo okno prostě netěsní. V uvedeném případě bych doporučil si od dodavatele oken nechat předložit splnění minimálních povrchových teplot ve smyslu CSN 730540-2 Tepelná ochrana budov a realizovanou dodávku zkonfrontovat z provedením okna pro zkušebnu a podle výsledku se rozhodnout pro další postup.
vložil: Dobrovolný | 18:10 dne 03.05.2010

strana: 1 (celkem: 4)

Vlož reakci do diskuze

Vložil:

E-mail:

Název:

Text reakce:

 

nahoru

Copyright 2020 © Izolační skla a.s.