Izolační skla | výroba izolačních sklel

http://www.stoproseni.cz/
Mirror heat Problemy oken Bezrámové zasklení Meziskelní žaluzie SKLO S Ug=0,3W/m2K Chytré sklo
Jste zde: Úvod > Fórum > Detail diskuze

Detail diskuze

Pro vložení Vašeho dotazu - založte prosím nové téma zde
jak to je se zvukovou izolací u těchto základních typů zasklení
Přeji dobrý den, Chtěl bych se prosím zeptat. Rodiče plánují tento rok výměnu 13 oken a proto se již rozmýšlí jaký profil a čím zasklít. V profilu již mají jasno, ale rozhodují se jak mají zasklít. Pokud jde o tepelné parametry mají jaso. Naše otázka na Vás odborníky je, jak to je se zvukovou izolací u těchto základních typů zasklení. Příklad: 1, Tepelně izolační dvojsklo 4-16-4. Koeficient prostupu tepla Ug=1,0 W/m2K-1. Uvádí se zvuková izolace Rw=32dB. 2, Tepelně izolační trojsklo 4-12-4-12-4. Koeficient prostupu tepla Ug=0,7 W/m2K-1 . Uvádí se zvuková izolace Rw=34dB. Hovořil jsem s jedním technikem nejmenovaného dodavatele oken a ten mi tvrdí, že pokud zasklíme izolačním trojskelm bude zvuková izolace horší než při zasklení izolačním dvojsklem. Rodiče chtějí lepší tepelné vlastnosti ( trojsklo ), ale bydlí u silnice a teď jsou zaraženi s názorem technika. Do teď, máme okna špaletová. Jaký je prosím Váš názor odborníků? Co doporučíte s ohledem na zvukovou izolaci? Zlepší se zvuk, špaletová okna versus izolační trojskla? Děkuji za odpověď. S pozdravem Švajcr Jiří.
Vložil: anonym v 10:53 dne 20.02.2011

Reakce

Jak se provádí zvuková izolace stěny prosím?
Dobrý den! Ve vedlejším bytě bydlí celkem hlučný pár, a proto bychom rádi odhlučnili naše společné stěny. Pomuže to? Zatím jsem si vybral ai tuto metodu, kterou by se měla provést zvuková izolace stěny: http://www.potichu.cz/zvukova-izolace-steny/ jen stále nevím jestli je lepší kontakntí nebo bezkontaktní systém. co myslíte? díky za odpověď ;)
vložil: Pavel P. | 21:24 dne 17.04.2014
Izolace
Dobrý den, po dlouhém hledání a hodnocení jsem dospel k názoru, že nejlepší volba pro zadání rešení realizace foukané izolace pro náš dum bude firma Izolace Artex z Polné u Jihlavy. Po vykonání zakázky, která probehla od zacátku bez problému jsme byli spokojeni jak z prací tak i nízkou cenou. Jejich adresa je www.izolace-artex.cz a nebo Foukané izolace Artex ale to asi kvuli vyhledávacum. Kdyžtak se na to kouknete a klidne zvažte.
vložil: Petr | 09:34 dne 27.02.2011
jak to je se zvukovou izolací u těchto základních typů zasklení
Dobrý den pane Švajcr, Vaše úvahy a informace jsou v pořádku. Jednak opravdu platí, že správně udržovaná a provedená špaletová okna mají lepší zvukový útlum než běžná nové skla, protože: 1) prostředí prostupu je rozděleno nehomogenním prostředím s vekou vzdáleností mezi skly 2) připojovací spára rámu k ostění je zpravidla „zazděná“ tedy nikoliv provedená pouze zvuku prostupnou pěnou. Z uvedených důvodů k řešení problému nevystačíte s běžným provedením oken, ani běžným provedením připojovací spáry. Stejně tak trojsklo v základním provedení Vám nic podstatného nepřinese, protože obsahuje 3 skla stejné tlouš´tky , které se velice jednouše rozkmitají na stejné frekvenci a tím hluk snadno předávají. Výsledek tak ovlivňuje typ rámu, ale v tom zřejmě máte již jasno.... Tedy navrhuji pro dobrý výsledek navrhuji: 1) použití skla s hodnotou Ug nad 40dB, např. ve skladně s mezisklení tepelnou folií, ve skladbě od interieru VSG442 – 16 – Hmfilm – 16 – 6 (41dB) Tato skladba je efektivní a zlepšení zvukové izolace není samoúčelné, ale dostáváte navíc: 1) možnost dosažní hodnotu Ug až 0,5 2) vysokou míru bezpečnosti díky použití VSG442 3) zvýšené povrchové teploty odstraňující kondenzát 4) dosažení teplené pohody v interieru a eliminaci prostupu Uv záření 5) systém odstraňující stres butylové spáry z důvodu možnosti vyrovnávaní tlaku v obou izolačních komorách 2) použití rámu s minimálně 2 těsněními, nejlépe i s třetím středovým. Nejlépe EURO 78mm a více v provedení z tvrdého dřeva. 3) v konstrukci připojení rámu okna k ostění provedení: - minimální výšky montážní pěny (cca 10mm), což případně předpokládá předchozí dozdění a vyrovnání ostění do ideální roviny - montáž oboustranných paropásek - minimálně z jedné strany překrytí vzniklé spáry „nějakým“ těžkým materiálem (např. rámečkem z OSB desky) nejlépe oboustranně. Překrytí zateplovacím systémem Vám z hlediska hluku nic nepřinese.... Zdravím
vložil: Dobrovolný | 10:55 dne 20.02.2011

strana: 1 (celkem: 3)

Vlož reakci do diskuze

Vložil:

E-mail:

Název:

Text reakce:

 

nahoru

Copyright 2019 © Izolační skla a.s.