Izolační skla | výroba izolačních sklel

http://www.stoproseni.cz/
Mirror heat Problemy oken Bezrámové zasklení Meziskelní žaluzie SKLO S Ug=0,3W/m2K Chytré sklo
Jste zde: Úvod > Fórum > Detail diskuze

Detail diskuze

Pro vložení Vašeho dotazu - založte prosím nové téma zde
Strukturální zasklení a Heat Mirror

Na strukturální zasklení jsou v platnosti normy a ETAG. Kde se udává, jak sklo má vypadat. Ale není tam nic o vaší technologii. Máte nějaké testy, popř. zkušenosti s použitím folie Heat-Mirror v systému strukturálního zasklívání? Mám např. na mysli vkládané U-profily do sekundárního tmele.

sss

Vložil: Miroslav Sázovský v 09:50 dne 27.10.2009

Reakce

Strukturální zasklení a Heat Mirror

Normy a ETAG pro strukturální zasklení se vztahují i na skla s mezisklení folií typu HEAT MIRROR. Zásadním požadavkem je pevnost lepeného spoje, která je daná kvalitou a rozsahem provedení druhotného tmelení a není ovlivněna počtem butylových spár (samozřejmě předpokládám, že je řeč o celostrukturálním tmelení), kde se v poslední době objevuje poměrně hodně případů "samovolného" odpadu exterierového skla z lepeného spoje.

U skel HM pro aplikace do celostrukturálního provedení spár se využívá kombinace dvojího tmelení silikonem. Prvotní je jednosložkový, který se aplikuje v omezené vrstvě cca 3mm, který má podstatně větší pevnost a přilnavost než dvousložkový silikon, který se aplikuje jako 2. výplňová vrstva až po vypnutí folie speciálním teplotním režimem v horkovždušném boxu. Rovněž se používá vyšší tmelená spára minimálně 8mm a více podle velikosti, hmotnosti skel a dalších parametrů.

Několik realizací s vkládanými U profily máme a pokud je zájem, můžeme poskytnout reference. Většinou se jednalo o zasklení zimních zahrad, bazény nebo světlíky. S ohledem na ochycení folie v okraji a její možné zvlnění, je nepřípustné použití U profilů na spodní straně skla, kde se přenáší hmotnost skla. Zde je nutné to řešit atypicky s vkládanou podložkou, případně přistoupit k bodovému kotvení skel nebo vodorovnou spáru řešit rámem se "slim" lištou.

Závěr bych položil asi takto. Při splnění speciálních postupů lze skla s mezisklení folií na rozdíl od trojskel použít i pro celostrukturálně tmelené fasády, což je cesta jak výsledné parametry těchto ploch přiblížit izolačnímu standardu, na který jsme zvyklí např. u oken.

vložil: Dobrovolný | 19:24 dne 01.02.2010

strana: 1 (celkem: 1)

Vlož reakci do diskuze

Vložil:

E-mail:

Název:

Text reakce:

 

nahoru

Copyright 2020 © Izolační skla a.s.