Izolační skla | výroba izolačních sklel

http://www.stoproseni.cz/
Mirror heat Problemy oken Bezrámové zasklení Meziskelní žaluzie SKLO S Ug=0,3W/m2K Chytré sklo
Jste zde: Úvod > Produkty > Izolační trojskla

Izolační trojskla

Výrazného zlepšení izolačních schopností se dosahuje rozdělením meziskelního prostoru dvojskla další tabulí skla a přidáním pokovení do systému. Takové trojsklo může při optimálních šířkách a plnění Kryptonem dosáhnout Ug = 0.5 W/m2K. Pokovení se dává na pozice 2 a 5, prostřední sklo se nepokovuje a doporučuje se kalené z důvodu tepelného namáhání při dopadu slunečního záření. Nejnepříznivější jsou potom situace kdy je trojsklo zčásti vystaveno slunečnímu záření a částečně zastíněno.
Další důležitou záležitostí je šířka zasklení. Pro případ plnění Argonem je optimální šířka rámečků 14 a 16 mm, což znamená nárůst šířky skla až na 40 resp. 44 mm. Takto silná skla jsou stále pro mnoho výrobců oken problematicky zasklitelná – řešením je zúžení meziskelního prostoru na 10 a 12 mm a tento naplnit Kryptonem, čímž dojde ke zlepšení Ug o cca 0.1 W/m2K ale poměrně výrazně se sklo prodraží. V případě použití bezpečnostních nebo silnějších skel, ale jiná možnost není.
Trojsklo je samozřejmě těžší než dvojsklo: rozdíl činí 10 kg/m2. S nárůstem hmotnosti je nutné počítat zvláště při dimenzování otevíravých prvků a také při manipulace se sklem, zejména velkých rozměrů.
Kromě zlepšení hodnoty Ug trojskla také již ve standardním provedení vykazují zvýšenou hodnotu vzduchové neprůzvučnosti Rw.

Typy izolačních trojskel

Základní řada trojskel má v systému vždy 2 nízkoemisivní pokovení a výsledné hodnoty Ug závisí na šířce rámečků a plnění plynem.

Název trojska Plnění plynem
(Ar, Kr)
Šířka zasklení
(mm)
Ug (W/m2K)
podle EN
INTERM 3glass 0.8 Ar 33 0.8
INTERM 3glass 0.6 Ar nebo Kr 45 nebo 29 0.6
INTERM 3glass 0.5 Kr 33 0.5

 

Skla patřící do skupiny Izolační trojskla:

Pro více informací nás kontaktujte na naši zelenou linku 800 101 164.

 

nahoru

Copyright 2023 © Izolační skla a.s.