Izolační skla | výroba izolačních sklel

http://www.stoproseni.cz/
Mirror heat Problemy oken Bezrámové zasklení Meziskelní žaluzie SKLO S Ug=0,3W/m2K Chytré sklo
Jste zde: Úvod > Produkty > Bezpečnost

Bezpečnost

bezpečnostní skla zajišťují aktivní (proražení, ochrana majetku a osob např. proti vloupání) a pasivní bezpečnost (prohození, ochrana chránící člověka, např. střechy)

Bezpečnost

Izolační dvojskla je možné kombinovat se speciálními skly pro dosažení zvýšených hodnot hlukového útlumu a požadovaného stupně bezpečnosti.

Zvukově izolační skla

Akustické vlastnosti se posuzují podle hodnoty indexu zvukové neprůzvučnosti Rw (dB) – vyšších hodnot Rw, tedy vyššího stupně zvukové izolace se dosahuje:

  • asymetrickou tloušťkou skleněných tabulí
  • zvětšením meziskelního prostoru
  • použitím vrstveného skla VSG
  • použitím vrstveného skla nalévaného speciální pryskyřicí

Bezpečnostní skla

Tato skla zabezpečují aktivní (proražení, ochrana majetku a osob např. proti vloupání) a pasivní bezpečnost (prohození, ochrana chránící člověka, např. střechy).
Typy bezpečnostních skel:

  • sklo tvrzené – ESG, RESTEX – toto sklo je díky dodatečnému tepelnému zpracování (kalení) odolnější proti prasknutí. Pokud přece jen dojde k prasknutí, rozpadne se sklo na malé tupé střepy, které nemohou způsobit zranění.
    Používá se např. pro sportovní haly, školy, celoskleněné dveře, prosklené stěny, horizontální nebo šikmá zasklení.
  • sklo laminované – VSG, CONNEX – laminované sklo se vyrábí plošným spojením dvou nebo více tabulí čirého skla s jednou nebo více vrstvami PVB (EVA) fólie. V případě rozbití střepy zůstávají přilepené na fólii, čímž se sníží nebo vyloučí riziko poranění osob. Dalšími vlastnostmi těchto skel je zlepšení hlukového útlumu a redukce UV záření.
    Používá se v případech zvýšeného nebezpečí rozbití skla s možností úrazu, pro ochranu majetku před vloupáním, konstrukce rastrových plášťů budov, interiérových stěn. Také je pravidlem používat VSG jako interiérové sklo v horizontálním nebo šikmém zasklení.

 

Pro více informací nás kontaktujte na naši zelenou linku 800 101 164.

 

nahoru

Copyright 2023 © Izolační skla a.s.