Izolační skla | výroba izolačních sklel

http://www.stoproseni.cz/
Mirror heat Problemy oken Bezrámové zasklení Meziskelní žaluzie SKLO S Ug=0,3W/m2K Chytré sklo
Jste zde: Úvod

Reference

Hvězdárna ve Valašském Meziříčí

autor návrhu: Ing. arch. Martina Hovořáková, Vlastimil Rapant

investor: Zlínský kraj

realizace: 2012

dodavatel speciálních izolačních skel: Izolační skla a.s.

zhotovitel: JASY Vsetín s.r.o.

realizace repase proskleného obvodového pláště: Tospur s.r.o.

  • Funkcionalistická stavba hvězdárny ve Valašském Meziřící prošla r.2012 rekonstrukcí, během které se odstranil její havarijní stav a došlo k zásadnímu snížení provozních nákladů na vytápění.  Rekonstrukce obvodového pláště památkově chráněného objektu, si vyžádalo plné nasazení jak projekčního týmu, tak také stavební firmy a odborného subdodavatele, provádějící atypické zateplení proskleného obvodového pláště specielními skly. Skla ač specielní, přesto splňující požadavky kladené na památkově chráněné objekty, mezi které hvězdárna patří.
    Zasklení do nově „zatepleného“ ocelového rámu, bylo navrženo se specielním dvojsklem s meziskelnou folií, jež s hodnotou Ug=0,7W/m2K odpovídá hodnotám, které jsou dnes požadovány po trojsklech a běžným dvojsklům je tato hodnota nedosažitelná.

  • Tento pilotní projekt se speciálními skly na památkově chráněném objektu, otevírá nové možnosti a ukazuje jak projektantům, tak uživatelům a samotným památkářům novou cestu pro dosažení novodobých standardů, také na památkově chráněných objektech. 

  • Bližší informace o průběhu rekonstrukce, můžete shlédnout na domovských webových stránkách hvězdárny, kde je rovněž k dispozici video z průběhu rekonstrukce.

Fotogalerie

Hvězdárna Valašské Meziřící Hvězdárna Valašské Meziřící
Hvězdárna Valašské Meziřící Hvězdárna Valašské Meziřící
 

nahoru

Copyright 2024 © Izolační skla a.s.